fbpx
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Podoloji Nedir

Podoloji Nedir

Podoloji Nedir

Ayak hastalıkları ve sağlığıyla ilgili sorunlarda, ilgili uzman veya hekimlerle işbirliği içerisinde bulunarak; ayak sağlığı ve preventative bakım hizmeti sunan bir sağlık alanı ve bilim dalıdır.
Latinceden Türkçemize geçen kelime açılımı Podos- (ayak) ve -loji (bilim) eklerinin birleşmesiyle türemiş bir terim olan podoloji, ayakta oluşan hastalıkları tanımlayan ve ayakların sağlıklı bakımı ile ilgili çalışmalarını kapsayan bir bilim dalının bugünkü adıdır.

Ayağın fizyolojisi, ve tedavi için yönlendirmesine bağlı olarak; tırnak protez uygulamaları, bandaj, sargı, parmak yastıkları ve ayak destekleri uygulamalarını yapar, ayak sağlığı sorunlarını, amaçlayan sağlık hizmeti alanıdır.

Uygulamaları Podologlar tarafından yapılmaktadır. Podolog, İlgili uzman hekimin teşhisi ve önerisine bağlı olarak ayak sağlığı sorunlarının değerlendirilmesi, önlenmesi ve tedavi sürecinde yer alan sağlık teknikeridir. (29007 no’lu Resmi Gazete, Ek:1. Sağlık Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımları. 22 Mayıs 2014)

Podologlar, ayak sağlığı ve korunmasına yönelik çalışır, sağlıklı bireylerde; medikal ayak bakımı yapar , tırnak protez uygulamaları, bandaj, sargı, parmak yastıkları ve ayak destekleri uygulamalarını yapar, ayak sağlığı sorunlarını, tırnak anatomisini, mekaniğini ve patolojisini anlama ve hastalıklarının teşhis ve tedavisini amaçlayan ayak problemlerinin engellenmesine ve klinik ayak problemlerinin hafifletilmesini ve ya önlenmesini sağlarlar.

Talus Ayak Sağlığı Merkez olarak ayağınızla ilgili her türlü sıkıntınızı, bakımınızla ilgili deneyiminizi çok keyifli hale getirmek için çalışmaktayız. Ayak kliniğimize her ziyaretinizde her zaman sıcak, samimi, temiz ve profesyonel bir ortam bulabilirsiniz.

Deneyimli uzman Podologlarımız ayak sağlığınız ile ilgili tüm endişelerinizin ele alınmasını sağlayacaktır.

Size yardımcı olmak için buradayız ve sizinle tanışmayı dört gözle bekliyoruz.

fw
Untitled-1
Ücretsiz Ön Muayene İçin Randevu Oluştur

    *İndirim kodunuz varsa kullanınız.

    Sohbete Başla
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?
    Merhaba, Talus Ayak Sağlığı Müşteri Merkezi'ne hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?