fbpx
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Masaj

Masaj

Medikal Masaj

Günümüz hayat şartlarında önemi giderek artmaktadır. Hatta birçok doktorun reçetesine medikal masaj girmeye başlamıştır. Medikal masaj hastaların günlük yaşam aktivitelerinde kaliteyi artırmak, hasar görmüş bir organı eski haline getirmek ve psikolojik destek amacıyla da kullanılabilmektedir. Medikal masajın yarattığı etki ise yapılan birçok çalışmada bildirilmiştir.
Alternatif tedavi başlığı altında kasların rahatlamasını sağlamak, negatif enerjiyi atabilmek ve daha sağlıklı, güçlü bir bedene sahip olabilmek için medikal masaja başvurulabilmektedir. Bu tür sorunlar için medikal masaj ağrıyı azaltma ve kasları gevşetme gibi hasta şikayetlerinin giderilmesinde yardımcı olabilmektedir.

Medikal masaj ve kas-iskelet sistemi
Kaslarda oluşan yorgunluğun ve ağrının giderilmesinde önemli bir rol oynar. Özellikle gerçekleştirilen bir takım aktivitelerden sonra oluşan kramp ve spazmların rahatlatılmasını sağlar. Düzenli yapılan medikal masajın ise kireçlenmede iyi bir etki yarattığı bilinmektedir.

Medikal masaj ve kan dolaşımı

Kan dolaşımını düzenlemede, arteriyel dolaşımı hızlandırmada önemli bir rol oynamaktadır. Medikal masajın düzenli olarak uygulandığı durumlarda ise lökosit miktarında artış sağlanır ve böylece bağışıklık sistemi güçlendirilmiş olur.

Medikal masaj ve iç organlar

Özellikle sindirimi kolaylaştırır ve kalın bağırsaklarda hareketi artırarak oluşan gaz sorunlarına yardımcı olur. Karın bölgesinde oluşan şişkinliklerinde azalmasında fayda sağlamaktadır.

Medikal masaj ve cilt

Medikal masaj uygulanan bölgede sebum salgısını artırır ve böylece deri yumuşar, enfeksiyonlara karşı güç kazanır. Ciltte kan dolaşımını artırdığı için hücreleri besler ve cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Derinin sahip olduğu elastikiyeti ise artırmaktadır.

Medikal masaj ve sinir sistemi

Sinir sistemine refleks etkisi sağlayarak gevşeme sağlamaktadır.
Bir diğer önemli nokta ise sinir sistemini uyarıcı etki yaratmasıdır.

Bali Masajı

Bali masajı vücudun tamamının ve derin dokuların birlikte hedeflendiği bütünsel bir masaj yöntemidir. Bali masajı bedensel bir tedavi yaklaşımı olsa da, aynı zamanda zihinsel anlamda da faydaları bulunan bir masajdır. Hindistan, Çin ve Güney Asya’da temelleri atılıp geliştirilen bu masaj türü Talus Ayak Sağlığı Merkezi’nde de uygulanmaktadır. Bitkisel ve aromaterapik yağların kullanıldığı Bali masajı hakkında detaylı bilgi almak ve bu eşsiz masajı deneyimlemek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

bali masajı talus
Yüz Masajı

Yüz masajı cildin ve yüzdeki kasların uyarılarak toparlanmasına ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olabilmektedir. Yüz masajı aynı zamanda stres seviyenizi de azaltabilmektedir. Gerek masaj anında, gerekse sonrasında huzurlu ve rahat hissetmenize yardımcı olan bu masaj türü Talus Ayak Sağlığı Merkezi’nde alanında uzman kişiler tarafından başarıyla uygulanmaktadır.

yüz masajı uygulaması
Vücut Peeling'i

Vücudunuzdaki ölü hücreler zamanla birikerek cildinizin oksijen almasını engellemektedir. Cildinize sürdüğünüz kremler ve yapılan bazı bakımlar da bu nedenle etki göstermemeye başlayabilir. Ancak vücut peeling’i cildinizin temizlenerek daha sağlıklı bir hale gelmesine katkı sağlar. Vücut peeling’i yaptırarak cilt sağlınıza destek sağlayabilir ve cildinizin hava almasını kolaylaştırabilirsiniz. Talus Ayak Sağlığı Merkezi’nde başarıyla uygulanan vücut peeling’i hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

vücut peelingi
Ücretsiz Ön Muayene İçin Randevu Oluştur

    *İndirim kodunuz varsa kullanınız.

    Sohbete Başla
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?
    Merhaba, Talus Ayak Sağlığı Müşteri Merkezi'ne hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?