fbpx
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Kalın ve Deforme Tırnak Bakımı

Kalın ve Deforme Tırnak Bakımı

Kalınlaşmış Tırnak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kalınlaşmanın sebebini anlamak ve bunu tetikleyen unsurları mümkün olduğunca azaltmaya çalışmak ilk yaklaşımdır. Öncelikle kalınlaşan tırnak katmanı inceltilir.

Böylelikle kalın katmanın tırnak yatağına oluşturduğu baskı giderilir. Ardından periyodik bakımlara ilave destek olarak tırnak serumu yardımıyla tırnak yapılandırılmaya çalışılır.

Tırnak yatağındaki bir deformasyondan kaynaklıysa onikoplasti veya bant sistemleriyle ağrısız ve günlük hayat kalitesini bozmadan tedavi hedeflenir.

Kalınlaşmış Tırnak Nasıl Kesilir?

Tırnak öncelikle kontrollü bir biçimde, profesyonel podoloji desteği alınarak inceltilmeli, daha sonra profesyonel tırnak pensleriyle kesilmelidir. Ayak Sağlığı/ Bakım bölümlerimizde bu hizmet alınabilir.

Deforme Tırnak Bakımı

Yanlış ayakkabı kullanımı, yanlış tırnak kesimi, travmalar, tırnak ve deri hastalıkları, genetik faktörler, tırnak yeme sonucunda el / ayak tırnaklarında oluşan şekil bozuklukları, tırnaklardaki girinti, çıkıntı ve çizgiler tırnak deformiteleri olarak adlandırılır.

Ayak Sağlığı bölümlerinde, çeşitli nedenlerle şekli bozulmuş tırnaklar tekrar şekillendirilerek tırnaklardaki deformasyonlar düzeltilir.

Deforme tırnaklardan kişilerin estetik olarak rahatsız olmaları halinde ipek tırnak uygulamaları yapılabilir. Aynı uygulama tırnak yiyen kişilerin tırnaklarını uzatmalarını sağlamak amaçlı da yapılabilir.

Ücretsiz Ön Muayene İçin Randevu Oluştur

    *İndirim kodunuz varsa kullanınız.

    Sohbete Başla
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?
    Merhaba, Talus Ayak Sağlığı Müşteri Merkezi'ne hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?